9 thoughts on “ Јави Се - Младен Војичић Тифа* - The Best Of... // Live (CD, Album) ”

  1. Нападот се случил во часот по локално време. Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright).
  2. +инфо - На насловната страница на српскиот магазин „Блиц пулс“ се најде нашата познатѕа пејачка и водителка Тијана Дапчевиќ за која се наведува дека е пред развод со својот сопруг Милан Дапчевиќ со кого се во.
  3. Светското фудбалско првенство за играчи до 20 години кое се одржува во Турција стигна до финалето каде ќе се сретнат Франција и Уругвај. За многу играчи тоа е само знак и почеток на една голема кариера па затоа ќе ви ги.
  4. Постојат жени што се целосно посветени на партнерот и целата околина им завидува на нивната верност. Прочитајте во кои хороскопски знаци се родени тие жени.
  5. Регистрирај се; TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да .
  6. Во полиција се јавил човек кој сакал да сведочи за убиството на Јелена Марјановиќ. Тоа би можело да значи голем чекор напред во истрагата и пресврт во нов правец, зошто неговата изјава би можела да биде клучна и по три.
  7. Нико се није сетио да очисти канале, свака киша нам је елементарна непогода! Поплављен аутопут Београд – Ниш?!? Да се неко сетио да очисти канале и обале река Овако, свака киша је елементарна непогода – иствитовала.
  8. На март беа одбележани 80 години од раѓањето на поетот, режисер, сликар и новинар Мирослав Мика Антиќ, уште познат и по антологиската боемска - „Чика Јова деци, чика Мика Антиќ два деци'. Во Културниот центар на Нови.
  9. Радујући се скорашњем сусрету са свештенством и верним народом, Вама и Вашим породицама желимо срећне и Богом благословене наступајуће празнике: БОГ СЕ ЈАВИ! ВАИСТИНУ СЕ ЈАВИ!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *